רשימת קיצורי מקלדת
באנר עליון

אטופיק דרמטיטיס- כיצד ניתן לטפל?

אטופיק דרמטיטיס- כיצד ניתן לטפל?

חברת "ניאופרם" מספקת מידע על מחלת העור הנפוצה בקרב תינוקות וילדים וטיפים כיצד לטפל בה:
 

דלקת עור אטופית, או בשמה המוכר "אטופיק דרמטיטיס" או אסטמה של העור, הינה מחלת עור דלקתית כרונית, הפוגעת בכ-10%-20% מכלל התינוקות והילדים בעולם המערבי. המחלה מאופיינת באזורים יבשים, אדומים וקשקשיים המופיעים על פני אזורי גוף שונים ואף גורמים לגרד חזק. אטופיק דרמטיטיס מופיעה לרוב בשנה הראשונה לחיים, כאשר כ- 80% מהמקרים יבואו לידי ביטוי עד גיל 5 שנים.

אטופיק דרמטיטיס פוגעת בחולים בצורה שונה מבחינת מועד ההופעה וחומרת הביטויים. במידה והתינוק מפתח את המחלה בשנה הראשונה לחייו, יופיעו לרוב יובש ואזורים עם קשקשת על גבי העור. בדר"כ בקרקפת, במצח ובפנים. התינוק סובל מאי שקט ומגרד. כשהמחלה מופיעה בילדים מעל גיל שנתיים, ניתן להבחין לרוב בפריחה בצוואר, קפלי המרפק, הברך ועוד.

מה גורם לאטופיק דרמטיטיס? למרות המחקר הרב בנושא הגורם למחלה אינו חד משמעי, אך יחד עם זאת ישנם גורמים אשר עלולים לגרום להתלקחות המחלה או להחרפתה:

  1. חומרים מגרים - לדוג' צמר ובדים סינטטיים, סבון וחומרי ניקוי אגרסיביים, חשיפה לבשמים וחומרי טיפוח, אבק, חול, עשן סיגריות ועוד.
  2. חומרים אלרגניים - מזונות כגון ביצים, בוטנים, חלב, דגים, סויה וקמח. חומרים אלרגניים הנמצאים באוויר כגון קרדית האבק, אבקנים, עובש ועוד.
  3. היסטוריה משפחתית.

חברת "ניאופרם" המשווקת את שמני האמבט "בלנאום" העשירים ברכיבים פעילים, המחזירים לעור התינוק את שכבת ההגנה ומסייעים לטיפול בבעיית העור היבש מעניקה טיפים לטיפול תומך באטופיק דרמטיטיס אצל תינוקות וילדים:

  1. אמבטיות - מומלץ לרחוץ את התינוק באמבטיה פושרת המכילה שמן אמבט. לאחר האמבטיה יש לנגב את העור בטפיחות קלות עם מגבת רכה.
  2. ביגוד - על הבגדים להיות קלים, לא צמודים ועשויים מבד כותנה.
  3. תזונה - יש להימנע מלהאכיל את הפעוט במזונות הידועים כגורמים לאלרגיה.
  4. מגע - יש להימנע ממגע של התינוק עם חומרים מגרים כמו סבונים ואבקות כביסה אגרסיביים.
     

טיפול בדלקת עור אטופית - דלקת העור האטופית גורמת לאיבוד מים מוגבר מהעור ולפגיעה בשכבת ההגנה שלו. בהיעדר לחות הופך העור לחלש ומגורה בקלות, מגרד והופך ליבש, אדמומי ומחוספס ונגרם סבל רב לתינוק. שמני האמבט של "בלנאום" מומלצים והוכחו כיעילים לטיפול מסייע במצבי עור יבש. שמני האמבט של בלנאום מכילים שמנים ממקור צמחי (שמן סויה ושמן בוטנים) המחקים את מבנה הליפידים (השומנים) שבעור, וכך דואגים לשמירת מאזן הליפידים ולהפחתת איבוד המים מהעור.

סדרת המוצרים לתינוקות וילדים של "בלנאום" כוללת:
בלנאום בייבי בייסיק - שמן אמבט המכיל 100% שמן ממקור צמחי, לשמירה על לחות העור.
בלנאום בייבי פורטה - שמן אמבט המכיל שמן ממקור צמחי, לטיפול מסייע במצבים של עור יבש במיוחד.

סדרת המבוגרים של "בלנאום " כוללת:
בלנאום בייסיק - שמן אמבט המכיל 100% שמן ממקור צמחי, לשמירה על לחות העור.
בלנאום פורטה - שמן אמבט המכיל שמן ממקור צמחי. מונע היווצרות יובש ושומר על לחות העור ללא תחושת שמנוניות.

את מוצרי בלנאום ניתן להשיג ברשתות הפארם, קופות החולים ובבתי מרקחת נבחרים ברחבי הארץ.

 


פתח תפריט מובייל מעבר לראש העמוד