רשימת קיצורי מקלדת
Top banner

שאלות ותשובות


 

כיצד משתמשים בשמן בלנאום?

שמן אמבט בלנאום בייבי בייסיק הינו שמן אמבט השומר ומגן על עורם העדין של תינוקות וילדים. שמן אמבט בלנאום מכיל שמן ממקור צמחי המחדש ושומר על מאזן הליפידים החסרים בעור ומותיר אותו רך וחלק ללא תחושת שמנוניות. השמן אינו מקציף היות ואינו מכיל חומרי הקצפה העלולים לגרות את עורו העדין של התינוק.

ניתן להשתמש בשמן הרחצה בלנאום באמבטיה 
יש להוסיף שמן בלנאום למי האמבט עפ"י הוראות השימוש המופיעות בעלון המוצר. הוראות שימוש מדויקות ניתן למצוא באריזת המוצר. 

האם שמן אמבט בלנאום מתאים רק לתינוקות?

שמן אמבט בלנאום בייבי בייסיק / פורטה מיועד לשימוש בתינוקות וילדים.
בחודשים הראשונים לחיי התינוק עורו עדין ודק וכתוצאה מכך חשוף יותר לשינויים במזג האוויר, מזהמים וחומרים אשר עלולים לגרום לגירוי ולכן נוטה להיות יבש ומגורה בקלות. השימוש בשמן האמבט של בלנאום בייבי בייסיק מחדש את הליפידים החסרים בו ומותיר אותו רך וחלק ללא תחושת שמנוניות. לפעוטות וילדים הסובלים מיובש בעור / אדמומיות מומלץ להוסיף למי האמבט שמן אמבט בלנאום בייבי על מנת להחזיר לעור את הלחות וכך להקל על היובש והאדמומיות בעור.

האם אמבטיה יומיומית עלולה לפגוע בעורו של התינוק?

לא נכון: אמבטיה על בסיס יומיומי, הנערכת לזמן קצר, במים חמימים (לא לוהטים, אך לא קרים מדי) אינה פוגעת בעורו של התינוק, להיפך, אמבטיה בשילוב שמן אמבט המזין את העור ומחזיר לו את הלחות שאבדה לו, תורמת להרגעת עורו העדין של התינוק.
שמן אמבט, כדוגמת בלנאום בייבי, המכיל רק שמנים ממקור צמחי, שומר על עור התינוק, מחדש את תפקוד העור כמחסום ומעניק הגנה יומיומית מפני גורמים חיצוניים המייבשים ומגרים אותו. יש לזכור כי קצף אמבט או סבונים ריחניים, עלולים לגרות את עורו העדין של התינוק.

האם עדיף להלביש תינוקות עם עור רגיש בבגדי כותנה?

נכון: בגדים רחבים מבדים טבעיים (כגון כותנה) עוזרים לעור התינוק לנשום היטב. בכל מקרה, רצוי להימנע מלהלביש את התינוק בבגדי צמר, בבדים סינתטיים או בבדים מגרדים הגורמים גם להזעה. מומלץ לכבס את הבגדים לפני כל לבישה ולהשתמש בחומרי כביסה שאינם מכילים בושם (יש לחפש מוצרים שרשום עליהם "ללא ריח", "היפואלרגני" או "לבעלי עור רגיש"). 

האם סדרת שמני האמבט של בלנאום כוללת גם שמן אמבט טיפולי?

כן! בלנאום בייבי פורטה הינו שמן אמבט טיפולי המשמש כטיפול תומך להקלה במצבי עור יבש בתינוקות וילדים הסובלים מבעיות עור שונות כמו יובש בעור, אטופיק דרמטיטיס (אסתמה של העור), גירוי או אדמומיות.

באילו מצבים מומלץ להשתמש בשמן אמבט טיפולי בלנאום בייבי פורטה?

שמן אמבט בלנאום בייבי פורטה הינו שמן אמבט טיפולי המשמש כטיפול תומך לילדים / תינוקות הסובלים מבעית יובש בעור. רופאים רבים ממליצים על השימוש בו גם כמסייע בטיפול בבעיות עור שונות, על מנת להקל על מצב העור.
ניתן לרכוש את השמן ללא מרשם רופא ובכל מקרה מומלץ לפנות לגורם מקצועי ומוסמך לקבלת ייעוץ כאשר מופיעה בעיה בעור.

האם צריך מרשם רופא לרכישת שמן אמבט בלנאום?

שמן אמבט בלנאום בייבי בייסיק או פורטה הינו שמן אמבט המשמש כטיפול מניעתי (בייבי בייסיק) או תומך (בייבי פורטה) לילדים / תינוקות הסובלים מבעית יובש בעור. רופאים רבים ממליצים על השימוש בו גם כטיפול מסייע בבעיות עור שונות על מנת להקל על היובש בעור. ניתן לרכוש את השמן ללא מרשם רופא ובכל מקרה מומלץ לפנות לגורם מקצועי ומוסמך לקבלת ייעוץ כאשר מופיעה בעיה בעור.

האם מומלץ לנגב את עור התינוק לאחר האמבטיה או שלא מומלץ לעשות זאת לתינוקות הסובלים מבעית עור?

חשוב לייבש את עורם של התינוקות לאחר האמבטיה במיוחד באזורי הקפלים. יש לייבש את עורו של התינוק באמצעות מגבת ובטפיחות עדינות, יש להקפיד שלא לשפשף את העור עם המגבת.

האם שינה עם חיתול "מלא" יכולה לפגוע בעור התינוק?

לא נכון (אבל לא לגמרי..): הורים רבים מתלבטים אם להעיר את התינוק באמצע הלילה, כדי להחליף לו חיתול. זאת מחשש ששינה עם חיתול "מלא" עלולה לפגוע בעורו. חיתול מלא בשתן אינו גורם לזיהומים. חיתול מלא בצואה, זה כבר סיפור אחר. צואה מהווה סכנה גם לעור התינוק, אך בעיקר למערכת שלפוחית השתן שלו (בייחוד אצל בנות...). 

האם יש לשטוף או לייבש את אזור החיתול של התינוק במהלך כל החלפה?

לא נכון: שתן לא אמור לגרום לפריחה או לזיהום. יש לשטוף את האזור רק אם הייתה בחיתול צואה. שטיפה תכופה מדי, עלולה לגרום נזק לעור התינוק, להפכו לרגיש יותר ולתפרחת חיתולים. ניסיונות ייבוש עקשניים של העור, בעייתיים עוד יותר – עור יבש מגורה הרבה יותר בקלות. 

אם התינוק סובל מתפרחת חיתולים, השימוש בחיתולי בד במקום חיתולים חד פעמיים ירפא את התפרחת?

לא נכון: חיתול בד הוא בעצמו גורם פוטנציאלי לתפרחת חיתולים. שילוב חיתול בד, כאשר התינוק כבר רגיל לחיתול פלסטיק חד פעמי, עשוי להחמיר את התפרחת.

האם תינוק יכול להידבק באקזמה מתינוקות או אנשים אחרים?

לא נכון: אקזמה היא לא דבר שמועבר בין בני אדם על ידי הידבקות. תינוק לא ידבק באקזמה במהלך שהייה במעון היום, במקום ציבורי, או אפילו אצל חברים או בני משפחה. אקזמה מתפתחת מסיבות לא ברורות, שכנראה קשורות גם לגנטיקה. לתינוקות אשר מפתחים אקזמות ישנם לרוב קרובי משפחה הסובלים מאותן בעיות עור, מאסטמה או אלרגיות שונות.

האם זיהומי עור התינוק נוטים להחמיר בחורף?

נכון: עורנו נוטה להיות סדוק ומגורה כשהטמפרטורות יורדות, בעיקר בשל היובש הגדול בעונת החורף / עונות מעבר. עורו של תינוק רגיש בהרבה מזה של מבוגר ולכן מצריך שימוש בקרם לחות עשיר בייחוד בעונת הסתיו והחורף,  כדי להגן עליו. קרם כדוגמת קרם הגוף של "מוסטלה", הנספג במהירות, בעל מרקם קרמי נעים למריחה ומיועד לשימוש יומיומי לאחר האמבטיה או לפי הצורך, מסייע בליחוח העור. חשוב שהקרם יתאים לעורם העדין של תינוקות מיום היוולדם.

האם קשקשת היא תופעה חמורה שחייבים לטפל בה?

לא נכון: הקשקשת שכיחה בקרב תינוקות בעיקר בשלושת חודשי חייהם הראשונים. מדובר במצב שכיח ובלתי מזיק שבדרך כלל אינו מגרד או גורם אי נוחות לתינוק. הורים רבים ממהרים לטפל בבעיה בשל שיקולים אסתטיים. גירוד הקליפה ללא ריכוך מקדים עלול לגרום לפציעת העור ולזיהום פטרייתי או חיידקי. שימוש בתכשירים שאינם מותאמים לתינוקות עלול לגרום להחרפת הבעיה וליצירת נזק רב יותר מכפי שהיה מלכתחילה. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬לכן רצוי להשתמש בתכשירים ייעודיים לטיפול בקרקפת יבשה, כגון: שמפו קצף לתינוקות רכים של "מוסטלה"‭‬. ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

האם השמן נוסה על בעלי חיים?

ע"פ תקנה של משרד הבריאות חל איסור על שיווק של תמרוק שבתהליך ייצורו נערך ניסוי בבעלי חיים לאחר תאריך 30.12.12.
שמני האמבט של בלנאום עומדים בתקנות משרד הבריאות. 


פתח תפריט מובייל מעבר לראש העמוד