רשימת קיצורי מקלדת
באנר עליון

תינוק חדש בבית

תינוק חדש בבית

תינוק חדש בבית – מוצרי החובה הראשונים לבית

מזל טוב! תינוק חדש הגיע! הולדת ילד הוא אירוע מרגש, מסעיר ומעצים ללא ספק. אתם נפגשים לראשונה, פנים אל פנים עם התינוק שלכם, שזה עתה נולד. אתם מגיעים הביתה והתינוק המקסים שלכם, לראשונה, באחריותכם המלאה והבלעדית. אתם נתקלים בסיטואציות שיתכן והתמודדתם איתן בעבר, אך בין לבין צצות ועולות המון שאלות ותהיות. כדי להסיר ולו במעט כמה דאגות מיותרות, מומלץ להצטייד במגוון מוצרים בסיסיים וחשובים, שיקלו עליכם את החזרה הביתה מבית החולים ויסייעו לכם לטפל ברך הנולד.

 

אז אילו מוצרים חייבים להיות בבית?

 • מוצצים - מוצץ הינו מוצר חובה, "המרגיע הלאומי", שילווה אתכם ואת תינוקכם לאורך שנים, ואשר החיים בלעדיו יהיו ככל הנראה קצת יותר קשים וקצת פחות רגועים. חשוב להצטייד במספר מוצצים מאותו סוג, המותאמים לגיל התינוק, היות ומוצצים נוטים ללכת לאיבוד לעתים תכופות וכך אם התינוק כבר התרגל למוצץ מסוים, חשוב שלא ייחסר. מומלץ לשים לב למבנה פטמת המוצץ לפני בחירתו- היות ובזמן שהתינוק משתמש במוצץ, הוא מאמן את שרירי הפה ומשכלל את הקואורדינציה בין הלסת, החך, הלשון והשפתיים, הממלאים תפקיד חשוב באכילה ובהתפתחות הדיבור.
 • בקבוקי הזנה - גם אם בחרת בהנקה, כדאי שיהיה בבית בקבוק אחד לפחות, במידה ותרצי לשלב בין הנקה והאכלה מבקבוק. אם אינך מניקה, חשוב להצטייד במספר בקבוקים, כאלה עם פטמה א-סימטרית, המדמה את פטמת האם בזמן ההנקה, כך שיתאימו באופן אופטימלי לפה התינוק. צורת פטמה זהה בבקבוקים ובמוצצים, תקל על תינוקך לעבור מבקבוק למוצץ והפוך, כמו לדוגמא במוצרי NUK.
   
 • חיתולים ומגבונים - פריטי חובה שהשימוש בהם נדרש בכמויות גבוהות, לפחות בחודשים הראשונים. חשוב להצטייד מראש בכמות מספקת של חיתולים ומגבונים, כך שיספקו מענה בכל עת.
   
 • שמן אמבט לתינוקות - עורו העדין והדק של התינוק נחשף לאחר הלידה להשפעות של טמפרטורה, מזג אוויר, כימיקלים המצויים בסבון, חומרי כביסה, משחות וכו' ולכן נוטה להיות יבש ומגורה בקלות. שימוש בשמן אמבט לתינוקות, כגון בלנאום בייבי בייסיק, המכיל 100% שמן ממקור צמחי, יחזיר לעורו של התינוק, את שכבת ההגנה, יזין אותו ויותיר אותו רך ונעים למגע.
 • משחת החתלה - טוסיק אדום (תפרחת חיתולים) של התינוק הוא אחת הסיבות לתחושת אי נוחות ובכי לא מוסבר אצל תינוקות. משחת החתלה איכותית לטיפול ומניעה של תפרחת חיתולים יכולה לפתור בעיה זו בנקל.
   
 • קרם גוף - הקרם מעניק לעור התינוק לחות מקסימלית ומתאים לשימוש יומיומי לאחר הרחצה. חשוב לשים לב כי הקרם לא יהיה שומני, נעים למריחה, מועשר בחומרים שיתרמו להזנת העור ויתאים לעורם העדין של תינוקות מיום היוולדם.
 • שמפו ייעודי - תינוקות רבים סובלים מקרקפת יבשה, הגורמת להיווצרותם של קשקשים, קליפות עור קטנות המתקלפות מהקרקפת. מומלץ להצטייד מבעוד מועד בשמפו עדין בטקסטורת קצף ייחודית, למניעת קשקשים, שיש למוסטלה, המיועד לשימוש יומיומי החל מהאמבטיה הראשונה.

 

לסיכום, מומלץ להצטייד ברשימת מוצרים בסיסית שתשמש אתכם בתקופה הראשונית לצורך טיפולו המיטבי של יורש העצר, כאשר את יתר המוצרים תוכלו לרכוש בהמשך בהתאם להעדפות ולצרכים המשתנים. רק בריאות ונחת!

 

 


פתח תפריט מובייל מעבר לראש העמוד