רשימת קיצורי מקלדת
באנר עליון

להתמודד בהצלחה עם עור יבש: כשניסיתי להיות אמא קולית

להתמודד בהצלחה עם עור יבש: כשניסיתי להיות אמא קולית

אחרי תאומים בני 5 בבית, שיחקתי אותה קולית בהריון השני. לא התכוננתי לכלום, לא הקדשתי מחשבה לדאגות, לא קראתי כל מיני עצות וטיפים, לא הכנתי שום תיק. הלכתי לפי המשפט been there done that. שידרתי לסביבה ששום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי. אני שולטת. הרגעתי את בעלי שהכל יהיה סבבה. שאני מתקתקת עניינים אימהיים בעיניים עצומות, אין מקום לדאגה. האמת היא, בינינו, שפשוט הייתי עצלנית.

אחרי תאומים בני 5 בבית, והריון שהגיע בהפתעה גמורה בלי שום תכנון, לבחורה הכי מבולגנת ביקום, חשבתי שאם אשחק אותה קולית ואעביר תחושה שאני שולטת, זה מה שיקרה. שאולי דברים יקרו לבד. וזה אכן בערך מה שקרה לאורך כל ההריון, הודות למזל הטוב בו בורכתי, והודות לבעלי שעידכן את אמא שלי על הבדיקות שלי, והודות לאמא שלי שהקפידה להסיע אותי לבדיקות ולוודא שאני נכנסת ומבצעת את כל מה שצריך.

בגלל ששיחקתי אותה קולית והעברתי תחושה שאני מתקתקת הכל בעיניים עצומות, לא קנינו שום דבר לקראת התינוקת. הדבר היחיד עליו הייתי סגורה זה שבגדים אני מקבלת מגיסתי. אבל מסתבר שרגש אימהי חזק מכל דבר. מסתבר שאין דבר כזה באמת אמא מרחפת, כשזה קשור לגורים שלנו, ליצירות שאנחנו מביאים לעולם.

כי ברגע שילדתי, לאחר 6 שעות של לחיצות ושל צרחות כמו בסרטים 'מה עשית לי מה? למה זה מגיע לייי????', ולאחר שפגשתי את עיניה הקטנטנות של הגורה שלי והחזקתי את הגוף היפה שלה בין ידיי, הוצפתי באהבה עצומה. הוצפתי בנחשולים של אהבה, ותוך כדי גם הוצפתי רגשות אשמה. של למה לא קניתי לה את המוצרים שצריכים לחכות לתינוק בבית, למה לא פיניתי לה את שידת ההחתלה שעומדת בודדה בחדר, למה לא סיימתי לכבס את כביסת הבגדים מגיסתי.. ועוד ועוד למה מסוגים שונים. מס' ימים לאחר ששבנו הביתה, אחרי שכמובן כבר סידרנו לה עריסה מפנקת, בתוך חדר נעים, עם שידת החתלה מסודרת ומאובזרת מכל הבא ליד, גילינו שהעור של הבייבי מגורה ויבש.

וכשאני אומרת מגורה ויבש, אני מתכוונת ממש יבש-על גבול קשה למגע. אני, שנהייתי אמא ל 3 וכנראה בין ליל הפסקתי להיות מבולגנת ולהאמין שדברים יקרו לבד, לא בזבזתי זמן יקר וישר האשמתי את עצמי: אולי זה קרה בגללי? אולי זה קשור לכך שהייתי יותר מדי שאננה?

ביקור אצל רופא הילדים הרגיע אותנו מ-עט והעשיר אותנו בידע שיובש אצל קטנטנים הוא נושא שכיח, כשבדרך כלל מדובר על תופעות שחולפות מהר, אבל כדי לטפל במקרים נכון וללא כל נזק, צריך לדעת להתנהל בחוכמה ולהשתמש בתכשירים מותאמים. תכשיר אחד עליו המליץ הרופא בצורה נחרצת הוא- בלנאום פורטה! שמן האמבט הנהדר הזה של בלנאום הוא שמן רחצה המסייע בטיפול בעור יבש, מוביל לשימון ועידון העור הצעיר ומחזיר לו את הלחות שהלכה לו לאיבוד. הבקבוק שקנינו מספיק לתקופה ארוכה, בכל רחצה משתמשים במס' טיפות ממנו, אשר הן במקום שמפו. תוך זמן די קצר הורגשה הקלה אצל הקטנטונת, העור שלה השתקם בצורה משביעת רצון, ואנחנו ממשיכים להשתמש בו באמבטיות, גם שלה וגם של אחיה הגדולים, בזכות התחושה הנעימה שהוא מספק.


פתח תפריט מובייל מעבר לראש העמוד